START    OFERTA    HISTORIA    KONTAKT   

Było to tak…

Grupa fireshow Antares działa od 2004 roku. Pierwszym założycielem był Wiewiór Łukasz Kosek, który swoją pasją zaraził swoich przyjaciół. Początki były trudne. Wiele godzin treningów, uczenia się od siebie nawzajem. Pierwszy skład grupy to trzech chłopaków: Łukasz Kosek, Krzysztof Grzegorczyk i Kamil Kukier. Pierwsze pokazy odbywały się na konwentach fantastyki „Mantikora” w Lubartowie i „Falkon” w Lublinie. Później do grupy dołączały kolejne osoby Emila, Tomek, Paulina, Misiek, Młody i wielu innych.
Kolejne pokazy, treningi wyjazdy…
W 2005 roku grupa wzięła udział w projekcie finansowanym przez Program „Młodzież”. Dzięki temu projektowi w maju 2005 roku odbył się SKA Festiwal zorganizowany wspólnymi siłami grupy.

W ciągu lat sporo zdołaliśmy zrobić:

– zrealizowaliśmy performance uliczne: „Więzienie Ikara”, „Prometeusz”, „Popioły” oraz żartobliwego i frywolnego „Mietka”,
– jeździliśmy sporo po Polsce ( głownie województwo pomorskie),
– występowaliśmy na dużych imprezach np.: Festyn Róż w Końskowoli, w trzech edycjach „Brukarni” we Włocławku, festiwal Gramofon w Brześciu Kujawskim i wielu innych,
– zrealizowaliśmy projekt (jako grupa inicjatywna) „Poprzez bębny, sztukę i ogień bliżej Europy”,
– zajęliśmy drugie miejsce w Białej Podlaskiej na XVI otwarciu Jesieni Teatralnej,
– jak również byliśmy w telewizji w programie „Pytanie na śniadanie” promując nasze miasto Lubartów.

Aktualnie…

Grupa składa się z 12 aktywnych osób oraz „nowych”, którzy dopiero zaczynają się uczyć sztuki ognia. W grupie jest również instruktor teatralny uczący nas ruchu scenicznego oraz akrobatyki. Aby nasze pokazy oprócz ognia były wzbogacone ruchem oraz teatrem.